Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » Power Breathe vs. intervalový trénink

Power Breathe vs. intervalový trénink

Nalezené položky: 11 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Celkem 9486,31 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:20 (2016)
půlmaraton: 1:25:13 (2016)
maraton: 2:54:18 (2016)

Maiklcz2 muž 10.04.2015 15:12:44

Ahoj, potřeboval bych poradit od někoho, kdo má zkušenost s Power Breathe. Loni jsem absolvoval sportovní testy, kde mi doktor řekl, že mám slabé dýchací svalstvo, což negativně ovlivňuje můj výkon, proto jsem si koupit PB (ikdyž až nedávno) a začal cvičit. Kdo nezná, jedná se o jednoduchý princip nádechů přes odpor.

Co ale reším je, že když s ním cvičím, tak si dýchací svaly tak unavím, že pak nejsem schopen nějakého kvalitního intervalového běžeckého tréninku, protože to je jednoduše neudýchám. Proto by mě zajímava vaše zkušenost, je lepší trénovat dýchací svalstvo s PB (což má zvýšit výkonnost) nebo se na to radši vykašlat a věnovat se běhání, konkrétně intervalům?

avatar

Sloviensko

rudo muž 10.04.2015 23:14:42

>> Maiklcz2, 10. 04. 2015 15:12:44

to poznas jak povedal riaditel blazninca ze napusti vodu do bazen az sa naucia poriadne skakat hlavicky na sucho?

bez dychacich svalov nejake kvalitne intervaly aj tak nenabehas

a okrem toho preco behas intervaly?

ja by som pokracoval s dychanim cez odpor a tiez by som robil plavanie pomale kde nutis nadychnut uplne na maximum a drzis vzduych niekolko tempp s hlavou vo vode a pomaly vydychujes a donutis sa stlacit rebra aby si vyrazil posledne bublinky zo vzdu

najlepsie sa tak plavaju rekreacne prsia s hlavou vo vode

az uplne prazdne pluca zase nadychnut naplno

toto sa trenovat aj v lahu na posteli

kde nadychnes uplne maximum a potom pomaly vydychujes az vyrazis vin aktivne posledny vzduch

mozes si pocitat pocet dychov za minutu pocas dlhsej doby

jedn cas ked som sa timu venoval – cvicil som jogu

som pocas nejakych 20 minut dokazal dychat 1× za 3–5 minut

da sa takto robit aj beh taky aerobny beh ze nadychavas aktivne na aximum objemu pluc a zas vydychavas aktivne vsetko

proste nutts rebrove svaly naozaj pracovat

indicki jogini si niekedy polozia na hrudnik velku dosku a nechaju vyksy na nu nejake auto jednym kolesom a nadychavaju sa tak ze rebrovymi svalmi to auto sa hybe hore dolu

zacat sa da aj tak ze to frajerka sadne na hrudnik a skus to predychat

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Ruderer muž 11.04.2015 05:58:37

1× za 3–5minut.Rudo tím chtěl říci, že upgredoval Breathariánství na stav kdy k životu nepotřebuje nejen jíst, ale ani dýchat :-D

avatar

Sloviensko

rudo muž 11.04.2015 07:38:50

>> Ruderer, 11. 04. 2015 05:58:37

dychat potrebujes

ale efektivne s dokonalym vysuzitim kyslika ale najme s dokonalym vydychnutim splodin

co ludia bezne nerobia a len povrchne trochu vydychnu a trochu vdychnu a miesto kompletnej vymeny plynu v plucach vzdy len torsku vymenia a rozriedia splodiny cerstvym vzdyuchom

ak tomu nerozumies tak sa nesnaz prekladat co som tym myslel

prve pri takom dokladnom nepovrchnom dychani skutocne zistis potrebu kyslika

plavci casto trenuju rtak ze na kolko nadychnuti preplavu bazen

ja som zvykol plavat prsia pod vodou a dl som cely 50m bazen a caso som sa odrazil a siel este cast nazad

na sirku som to daval asi 2 a pol krat

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Ruderer muž 11.04.2015 07:50:37

>> rudo, 11. 04. 2015 07:38:50

…ak tomu nerozumies tak sa nesnaz prekladat co som tym myslel......

Rudo- přečti si svoje příspěvky (a není jich málo). Nezřídka reaguješ pokusem o vtip ! Nebo myslíš všechny vážně ?

…pokud jsi to nepochopil tak se ani nesnaž pochopit co jsem tím myslel já..

To že dýchat člověk potřebuje samozřejmě vím, učili mě to ve škole, a jsem rád, že jsi mi to připomněl.

avatar

Desert muž 11.04.2015 11:42:13

>> Maiklcz2, 10. 04. 2015 15:12:44

podívej se na problematiku HSS ( hluboký svalový systém), v treninku je dobrá joga, běh posílení HSS podporuje,

avatar

Celkem 9486,31 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:20 (2016)
půlmaraton: 1:25:13 (2016)
maraton: 2:54:18 (2016)

Maiklcz2 muž 13.04.2015 09:52:23

>> rudo, 10. 04. 2015 23:14:42

rudo, diky za nektere tipy, nejake cviceni zkusit muzu, i kdyz jsem primarne hledal odpoved na to, zda PB nebo behat intervaly.

Rikas, ze bez dychacich svalu nejake kvalitni intervaly nenabeham. Jo a ne. Prijde mi, ze kdyz jsem cvicil s Power Breathe, tak jsem si dal 4× 400 m a uz jsem proste nemohl dalsi (ve stejnym tempu), protoze jsem to neudychal. Zatimco kdyz jsem necvicil, tak jsem v pohode bezel treba 5× 1000 m v tom stejnym tempu…

proto jsem zacal resit, co mi da vic? behat jen intervaly (o to vic) nebo behat min, ale posilovat dychaci svaly s PB. Co bude mit ve finale vetsi prinos a efekt?

>> Desert, 11. 04. 2015 11:42:13

Zkusim se podivat, diky

avatar

Sloviensko

rudo muž 13.04.2015 10:16:16

>> Maiklcz2, 13. 04. 2015 09:52:23

ale preco vlastne behas intervaly?

neschopnios nieco udychat moze byt sposobena hocicm, mioze byt len nahada ze prave po tom ako si zacal s tym

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Celkem 9486,31 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:20 (2016)
půlmaraton: 1:25:13 (2016)
maraton: 2:54:18 (2016)

Maiklcz2 muž 14.04.2015 13:07:33

>> rudo, 13. 04. 2015 10:16:16

Na ziskani rychlosti, vytrvalostni sily v tempu, o tom snad neni pochyb.

Myslim, ze jsem to dostatecne otestoval, abych vedel, kdy to jde a kdy ne. Zrovna tohle zpochybnovat mi prijde jako blbost.

Ale dobre, ptal jsem se, zda ma nekdo osobni zkusenost, zrejme ne. Tak si s tim budu jeste trochu hrat, experimentovat a uvidime.

avatar

Sloviensko

rudo muž 14.04.2015 20:50:10

>> Maiklcz2, 14. 04. 2015 13:07:33

na rtchlost sa intervaly nebehaju

intervaly sa behaju na anaerobnu vykonnost ktora ma len velmi kratkodoby pozitovny ucinok ale negativny dlhodoby

preto treba vediet kto ich ma behat kedy a preco

vidim ze mas aj cas na maraton, takze ak napriklad sa snazis zlesit maraton, intervaly ti v tom skodia

to su len take vseobecne pripomienky

na vysvetlenie pre ahodnych citatelov, nejdem ta presvioedcat, iste vies co robus a preco

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Bedřichov

zaryba muž 13.09.2016 13:38:28

S tréninkem dýchacích svalů s POWERbreathe mám zkušenosti několik let, pro běžce je to výborný doplněk tréninku. Intervalový trénink tuhle posilovnu pro bránici určitě nenahradí, protože když se dýchací svaly při intervalech začnou unavovat (laktát), mozek přesměruje okysličenou krev z končetin ve prospěch dýchání (metaboreflex) a zabrání tak přetěžování dýchacích svalů. Jediný způsob jak to obejít, je izolovaně posilovat dýchací svaly pomocí dechového trenažéru jako je POWERbreathe. Typicky 2 x denně 30 nádechů. Je třeba začít postupně od nejlehčí zátěže a pomalinku přidávat. Normální je, že po dýchání jsou svaly unavené a je to znát na výkonu (rozdýchání před závodem je třeba s o dost nižší zátěží). Ale během několika hodin svaly zregenerují. Pokud po dechovém tréninku neudýcháš intervaly, tak může být problém v příliš vysoké zátěži na POWERbreathe nebo i špatné technice dýchání. Doporučuju zkonzultovat s fyzioterapeutem. Jinak při výběru pomůcky a správném používání poradí i dovozce Respiration.cz.

Nalezené položky: 11 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.