Veslařský trenažer
Mirasss 19.02.2013 19:31:28
Používáte veslařský trenažer jako doplněk teď v zimě? Jakým způsobem (např 2 dny trenažer 0,5 hodiny v 60%TF a 2dny běh sprinty, do 1 hodiny…). Kdyz mam max. v běhu 193, muzu ji použít jako základ pro pásma při veslování?
pam65 19.02.2013 19:46:49
Pokud začínáš, tak to nepřežeň. Tělo přece není na takový pohyb zvyklé a hodně se tahá zádama. První trénink jsem obolel. Dostávají zabrat i nohy. Ze začátku nejde ani o odpor či kadenci, ale o techniku.
Při stejné subjektivní námaze mám na veslech o dost nižší tep, ale třeba je to zvykem. Při veslování nemám už na nic jiného chuť. Stojí za to se však pořádně protáknout.
Plzeň
Luthi 19.02.2013 20:04:32
Souhlas, že je důležitá technika. Spousta videí je na webu, chce na to kouknout. Když jsem ve fitku na pásu, mám akorát výhled na veslařský trenažer. Sem tam na něj někdo vleze, ale zatím jsem neviděla někoho, kdo by byl schopný tak nějak rozumně veslovat. Nedělat „kopečky rukama“, udržovat řetěz v jedné rovině, ruce držet natažené, ject rovnoměrně, soustředit se na odraz nohama a „nepodjíždět“ si zadkem, protože pak to budeš tahat zádama a tím si spíš ublížíš, že že by ti to k něčemu pomohlo.
I když jsem dřív veslovala, teď už spíš jen rekreačně běhám, než že bych si dobrovolně sedla na trenažer, to spíš ne – chybí mi síla. Když tak nad tím přemýšlím, možná bych proto na něj někdy sednout měla:o)
Lysá nad Labem
zdeno 20.02.2013 10:19:45
Jako (bývalý) veslař přidám své poznatky. Ostatně trenažér od Concept2, který považuji za nejlepší, mám doma. Souhlas – důraz v první řadě na techniku. Největší zátěž je na nohy. Pohyb zády je minimální, důležité je, že od skrčených nohou „jedou“ nejdříve nohy, ruce až v závěru tempa. Při zpětném pohybu nejprve ruce, cca za koleny se přidávají nohy. V praxi to nedokážeš tak striktně rozdělit, ale jako hrubý návod ti to poslouží. Důležité je nastavit si přiměřenou zátěž. U Conceptu2 bych doporučil max. tak 5. A důležité je dát důraz na tempo, zpětný pohyb dopředu je volnější. Pokud jedeš vytrvalost, určitě bych omezil frekvanci tempa do 24. U mne je například tepovka na trenažeru hodně podobná běhu, rozdíl je velmi velmi malý. Takže podle toho, co psal pam65 to bude asi silně individuální. Jinak co se týče intenzity, je to otázka celkové skladby tréninku. Tedy když mám v plánu tempa, jedu úseky na trenažéru, když nahrazuji výklus, pak se „flákám“ kolem 160 W i na trenažéru. Ten trenažér mne nebaví, ale považuji to za určité kompenzační cvičení a uleví to i mým nohám. Mám chronické problémy s achilovkama. V létě na vodě je to o moc lepší.:-)
Praha 4
Dav 20.02.2013 21:35:11
Tady je možný si veslování na Conceptech vyzkoušet. Nejlevnější to mají v loděnici na Bohemce, hodiny jsou strukturované, instruktoři ochotní poradit. Snad to nebude chápáno jako reklama.
Mirasss 22.02.2013 13:22:58
Diky za nazory. Jak ctu, tak jedine Zdeno pouziva trenazer koncepcne v treninku(kombinace s behem). V udane frekvenci jesm se dostal k podobne TF. Protoze beham a jezdim na kole, tak je bezecky pas nebo cyklotrenazer (v prípade ledovky nebo spatneho pocasi) jen podporou stereotypu. Veslovani mne pripada jako dobra kompenzace pretezovanych svalu dolnich koncetin+ se u toho tolik nenudim (40 minut na bezeckem pasu bylo pro mne utrpeni).
Hodnocení příspěvků
Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.
Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.
Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.